четвер, 3 жовтня 2024 р.

Особливості звуковимови


Так улаштована людина, що їй замало просто чути звуки. Вона намагається їх відтворити органами мов­леннєвого апарату. Багато дітей до того, як вимовлять словомашина, називають її звуком, що нагадує ревін­ня мотора, згодом він перетворюється на звук клаксона (бі-бі), і тільки потім вимовляється саме слово. Це відбу­вається тому, що дитина спочатку навчається розрізня­ти немовленнєві звуки, а отже, наслідує саме їх. Досить часто навіть самі батьки не можуть зрозуміти мовлення своєї дитини, тому що дорослі в спілкуванні орієнтують­ся на слово, а не звуконаслідування. Минає час, сло­во з'явилося, але чомусь неправильно вимовляється: іма, сина, асина, масіна, масина. У кожної дитини по-різному відбувається вимова кожного слова. Пов'язане це з недостатньо натренованими м'язами язика. І по­ки дитина не налагодить роботу органів мовленнєвого апарата, вона вимовлятиме слова неправильно, неви­разно, не дотримуючись порядку звуків і складів у слові, із численними замінами складних звуків простішими, тими, що виходять.

середа, 2 жовтня 2024 р.

Чому дитина погано говорить?

Причин може бути декілька:
1. Наслідування неправильному мовленню оточуючих – не лише дорослих, але і дітей.
Докладіть максимум зусиль до того, щоб правильне мовлення Ваш малюк чув частіше, ніж дефектне. Так само важливо стежити за тим, щоб при спілкуванні з дитиною Ви уникали так званого «сюсюкания». Пам'ятайте, що аудіозаписи і мультфільми не замінять і не заповнять живого спілкування, для розвитку мовлення дитини і формування навичок зв'язного мовлення необхідний діалог.
2. Слабкість м'язів язика, губ або незначні розлади координації рухів, тобто дитина не може виконувати язиком і губами точні цілеспрямовані рухи.
Для того щоб перевірити чи не є це причиною неправильної вимови звуків, необхідно запропонувати виконати ряд вправ, які Ви покажете малюку.
Під час виконання дитина повинна бачити себе в дзеркалі. Краще, якщо Ви представите все у вигляді казки, яку будете показувати разом.